Sidrunivee joomise 11 tervislikku mõjutegurit, mida sa veel ei teadnud 48


Sidrunivee positiivne mõju meie tervisele


Sidrunivesi on lihtne ja üllatavalt tervislik organismi puhastaja, millega alustada oma päeva. Ma märkasin tõepoolest vahet, kui ma alustasin esimest korda hommikuti sidrunivee joomist. Pigistasin kohe terve sidruni klaasi ja lisasin tavalist vett juurde. Mulle meeldib see, kuidas terav maitse äratab sind üles ja paneb tegutsema. Osade allikate kohaselt oleks hea hoida sidrunit soojas või isegi kuumas vees. Sel viisil võid seda kasutada tervislikumaks asenduseks oma hommikuse kohvi jaoks, kuigi ma ise eelistan ruumi temperatuuril filtreeritud veega. Soovituslik on vilja mitte jahutada vees – see võib olla veidi šokeeriv alles ärganud seedetraktile. Tervise jaoks võiks kasutada naturaalset sidrunimahla, mitte sidrunimahla kontsentraati, kuna need tooted sisaldavad tavaliselt sulfiteid ja mõnedel inimestel võib säilitusaine osas esineda negatiivseid reaktsioone. Lisaks on tootmisprotsessis tõenäoliselt ka looduslikud ensüümid, antioksüdandid ja vitamiinid, nii et kõige rohkem kasu saadakse tõelisest naturaalsest sidrunist.

Kiire ja lihtne moodus sidrunivee valmistamiseks

  • Võta sidrun.
  • Pigista see mõnes tsitrusepessis või lõika viiludeks ja pigista kätega.
  • Eemalda seemned ja vala juurde vesi, et võimalikult palju sidrunit saada.
  • Seejärel vala segu vajadusel uude klaasi ja joo ära.
Värske sidruni veega kaasneb palju tervisega seotud eeliseid, millest 11-le peamisele keskendun selles artiklis. Võta sidrunivesi oma menüsse ja anna endale võimalus lihtsat ning head asja proovida.

11 põhjust sidrunivee joomiseks


1. Värske sidrunivesi, eriti hommikuti, võib aidata leevendada või vältida seedehäireid, nagu puhitus, gaasid ja kõrvetised ning stimuleerida üldiselt paremat seedimist.
2. Sidrunid on antiseptilise toimega ja neil on tugev puhastav toime maksale, neerudele ja verele. Eelkõige on ületöötanud maksal roll selles kui hästi me ennast tunneme, Seetõttu on eriti hea omada lihtsat moodust, kuidas kohe hommikuid oma organismi puhastamisega alustada.
3. Sidrunivesi on suurepärane võimalus saada oluline osa oma igapäevasest C-vitamiinist. Sidrunid on ka head foolhapete ja mineraalide (kaalium, kaltsium ja magneesium) allikaks.
4. Sidrunite kõrge mineraalide sisaldus muudab nad leeliseliseks keha jaoks, hoolimata neis sisalduvast sidrunhappest. Tegelikult ei sõltu toidu happeline või leeliseline efekt meie kehadele mitte niivõrd toidu enda happelisest koostisest, vaid kuidas meie keha seda seedib.
5. Sidrunvesi aitab kõrvaldada ja vältida kõhukinnisust või kõhulahtisust. Veel üks hea põhjus, miks seda esimese asjana hommikul juua.
6. Uuringud on näidanud, et sidrunivesi omab head toimet meie nahale. Oma roll on siin kanda C-vitamiinil, kuid lisaks aitab sidrun organismi puhastada, on detoksifitseeriva toimega sisaldades antioksüdante.
7. Sidrunis sisalduvad glükotsiidid on huvitavad flavonoidühendid, mida osade uuringute kohaselt on seostatud vähivastase toimega. Paistab, et selle kaitsev toime kehas kestab tunduvalt kauem kui enamik muid looduslikke vähivastaseid ühendeid.
8. Sidrunid aitavad maksal toota rohkem sappi rasvade seedimiseks.
9. Sidruni antibakteriaalsed omadused võivad aidata kurgupõletiku vastu. Kui kurgus kipitab, siis tee endale kuum sidrunijook ja joo seda iga paari tunni tagant.  Kui aga igal hommikul juua sidrunivett, siis võid täielikult kurguvalu ennetada! Isiklikult ma ei mäletagi, millal viimati kurguvalu põdesin ajast, kui olin igahommikukuseks rutiiniks võtnud just klaasitäie sidrunivee joomise.
10. Paljud kaalulangetajad on käsi südamel öelnud, et sidrunivesi aitab neil alla võtta. Ma ise oleksid siinkohal ettevaatlik, sest lõpuks loeb kehakaalule ikkagi toidu hulk, selle kvaliteet ja kuidas seda süüakse. Sidrunite mõju on kindlasti positiivne ainevahetuse kiirendamisele ja seeläbi võivad nad olla oluline abiline saledama salje suunas.
11. Sidrunivesi aitab vähendada halba hingeõhku, tänu selles sisalduvatele antioksüdantidele ja antibiootilise toimega ühenditele.
Tõesti leiab palju häid põhjuseid alustamaks päeva värskelt pressitud sidruniveega! Autor: Teele

48 thoughts on “Sidrunivee joomise 11 tervislikku mõjutegurit, mida sa veel ei teadnud

Comments are closed.